21 Aralık 2012 Cuma

Kışın soğuk günlerinde sigorta şemsiyesine sığının


Kışın soğuk günlerinde sigorta şemsiyesine sığının

Kış mevsimi, kendine özgü riskleri de beraberinde getiriyor. Olası risklerden en az zararla kurtulmanın ve huzurlu bir kış geçirmenin yolu ise, sigorta yaptırmaktan geçiyor.
Uzun zamandır etkisini gösteren sıcak havaların ardından, beklediğimiz kış mevsimi şu günlerde soğuk yüzünü iyiden iyiye hissettiriyor. Ancak kışın gelmesiyle birlikte hayatımızı tehdit eden pek çok unsur da ortaya çıkıyor. Yürürken karın yarattığı buzlanma sebebiyle düşen vatandaşlar, su baskınının yaşandığı konutlar, sel suları içinde kalan araçlar, kar ağırlığı sebebiyle çatıları çöken iş yerleri veya dolu yağışlarından etkilenen tarım alanları, kış risklerinin sebep olduğu hasarlardan sadece bazıları.
Kış aylarında yaşanabilecek riskler sonucu uğranacak zararlara karşı alınabilecek önlemlerin başında ise sigorta geliyor. Sigorta şirketleri, sundukları ürünler kapsamında diğer teminatların yanı sıra kışa özgü riskleri de kapsamda bulundurarak, yaşanacak olası hasarları güvence altına alıyor ve huzurlu bir kış geçirmenizi sağlıyor.
Siz ve sevdikleriniz koruma altında
Beklenmedik bir kaza sonucu hayatınızın tehlikeye girmesi ya da kalıcı bir sakatlığa maruz kalmanız gibi durumlara yönelik, ferdi kaza sigortasından faydalanabilirsiniz. Kaza sonucu vefat, kaza sonucu tam ve kısmi maluliyet, kaza sonucu tedavi masrafları, kaza sonucu geçici işten yoksun kalma veya kaza sonucu hastane gündelik teminatlarının sunulduğu ürün ile hiç beklemediğiniz ama herkesin başına gelebilecek felaketlere karşı kendinizi ve sevdiklerinizi güvence altına alabilirsiniz.
Evinizi sigortaya emanet edin
Konut sigortaları ile su basması, dahili su hasarları, yer kayması, fırtına, yıldırım, dolu, elektrik kesintileri, doğalgaz kesintileri, voltaj farklılıklarından oluşabilecek hasarlar, kombi arızaları gibi birçok riski koruma altına almak mümkün. Ayrıca çatıda biriken kar veya buzun kayması, düşmesi veya ağırlığı sonucu çatının çökmesi neticesinde, sigortalı bina ve sigortalı muhteviyatta meydana gelen zararlar da, poliçede yer alan kar ağırlığı teminatı kapsamında karşılanıyor.
Suda kalan aracın arızası gideriliyor
Araçlar, her ne kadar güvenlik önlemine sahip olsa da, doğa olayları karşısında zarar görmesi çoğu zaman kaçınılmaz oluyor. Son zamanlarda etkisini oldukça gösteren sel felaketinin yarattığı zararlar da, kasko sigortasının ek teminatları arasında yer alıyor. Arabanın, sel veya su baskını nedeniyle suda kalması sonucu mekanik, elektrik ve elektronik donanımında oluşan her türlü arıza, bu teminat kapsamında karşılanıyor.
Üretim kışın da devam ediyor
Vatandaşın ekmek kapısı iş yerleri de, kış riskleri tehdidiyle karşı karşıya. Satış yeri, atölye, depo, fabrika veya imalathane işletmecileri iş yerlerinde yaşanabilecek risklere karşı sigortadan faydalanabiliyor, örneğin; kar ağırlığı sonucu yaşanan çatı çökmelerinde meydana gelen hasarlara yönelik teminatı poliçesinde bulunduran işletmeciler, sigortası sayesinde üretimine kaldığı yerden devam edebiliyor.
Üründeki eksilme teminatta
Dikili tarım alanları da, kışın yaşanan riskler karşısında büyük zarar görüyor. Tarım sigortası ürünü ise, doğal afetlere karşı üreticilere güvence sunuyor. Dolu, fırtına, sel ve su baskınları, don, hortumun yanı sıra kar ve dolu ağırlığı gibi kışa özgü riskler de kapsamda bulunuyor. Don olayının doğrudan doğruya ürün miktarında meydana getirdiği eksilme ve dolu riskinin ürün kalitesinde meydana getirdiği eksilme riskleri, isteğe bağlı olarak teminat kapsamına alınabiliyor.
Ya yazlığınız ?..
Her zaman kontrol etme şansınız olmayan yazlığınızı tehdit eden riskler sizi tedirgin ediyorsa, yaptıracağınız konut sigortası ile sadece kışın oturduğunuz evinizi değil, yazlığınızı da güvenceye alabilirsiniz. Yangından hırsızlığa, yer kaymasından taşıt çarpmasına birçok riskin yanı sıra kışa özgü riskleri de teminat altında bulunduran bir poliçe, kış mevsimi boyunca aklınızın yazlığınızda kalmamasını sağlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder